Srpen 2007

Forest kingdom (zelenější už to nejde :)

14. srpna 2007 v 4:24 | Cirilla Riannon |  + Fantasy
obrázek
Mrkněte se tady - >> Náhled <<
Mno, nový lay je tu :) V poseldní době se mě hrozně začínají líbit takový tyhle laye, které jsou vlastně takový celý rozpatlaný do jedné barvy a velký kus ze záhlaví je prolnut do textu. Takže jsem hnedle jeden takový udělala, přesně podle mých představ. I když se to možná nezdá, vím, že je to nic moc, jsem nad tím strávila několik hodin své drahocené noci :) nu což, stejně bych nespala, nic si nebudem nalhávat, že.... tak jsem alespoň svoji nespavost něčím vyplnila.

1. kapitola - Sestry

13. srpna 2007 v 4:54 | Cirilla Riannon |  + Salazarova linie
1. kapitola, této ehm, velmi zvláštní povídky.

Úvod

13. srpna 2007 v 4:50 | Cirilla Riannon |  + Salazarova linie
Upozorňuju že v povídce se vyskytují mé smyšlené postavy, které předělávají zásadní fakta knihy.

Nakonec proč by Lili nemohla mít ještě jednu sestru, či proč by sám obávaný Lord Voldemort nemohl mít dítě?

Herry versus Ron...

10. srpna 2007 v 3:04 | Cirilla Riannon |  + Filmové/knižní
obrázek
Takovej romantickej layout, Hermiona uvězněná mezi dvěma muži :) slibný ne. Jen by mě zajímalo, koho si nakonec vybere :) Zbytek jako obvykle uvnitř...

Pravidla + Jak stahovat

9. srpna 2007 v 21:31 | Cirilla Riannon |  Prohlášení

obr

Upozornění: Layouty na přání v memontální době nedělám, takže mi o ně prosím nepiště. Můžete si však vybrat z layoutů, které jsou zde volně ke stažení.


obr

- Všechny layouty jsou určeny pro blog.cz
Pravidla
1. Nevydávejte moje layouty za své.
2. Musí být zachován Credits, tj. zápatí se jménem autora
3. Pokud butete požívat nějaký můj lay, dejte si prosím na blog odkaz (či button) na mou osobu.
4. Je přísně zakázáno používat jednotlivé části z laye samostatně nebo lay jinak zásadně upravovat
(toto se nevztahuje na písma a podobné "drobnůstky" - pokud se vám mnou zvolené písmo nelíbí,
můžete samozřejmě použít jiné). U předdefinovaných volitelných boxů se jedná pouze o vzor a proto to
prosím také neberte za povinnost - tyto části layoutu jsou čistě na vás :)

Pokud vám něco nepude, něčemu neporozumíte, či se vám layout nepodaří nastavit tak, jak má vypadat, není problém mi napsat a zeptat se mě .... :)

obr

Jak lay stáhnout

Většina novějších layoutů jsou zde volně ke stažení v zazipoavné složce - nacházejících se na uložto.cz. Ve složce naleznete jak veškeré potřebné obrázky a bonusy, tak i podrobné printy nastavení, dle kterých si všechno pečlivě přepíšete do svého vlastního nastavení blogu.

Starší layouty tu ovšem v zipu ke stažení nenajdete. U nich platí starý způsob stahování:
1. O tyto layouty si piště na mail ciriR@seznam.cz
  • A co je důležité do emailu napsat?
- A.) adresu či název layoutu o který máte zájem
- B.) adresu blogu, kde ten layout použijete

2. Já vám pošlu heslo, kterým se dostanete do systému blog.cz

3.
Poté co se přihlásíte a dostanete se tak do zmiňovaného layoutu, si všechno zkopírujete.

- V galerii obrázky - pozor! ty ale musíte uložit ve skutečné velikosti.
To uděláte takto: Klikněte na záložku obrázky, objeví se vám tam miniatury těch obrázků. Klikněte na jednu z miniatur a objeví se vám znovu ten obrázek a nad ním bude odkaz, tak klikněte na ten odkaz a objeví se vám ten obrázek v novém okně a ve skutečný velikosti. Teprve odtud si ho uložte do svého PC.
Uložené obrázky si pak samozřejmě nahrajete do svého vlastního nastavení blogu....
- Pak záložka nastavení - tam si všechno do puntíku zkopírujete. Stránku, barvy, rozměry, zarovnání - prostě každý ten bod si musíte úplně stejně nastavit i ve vašem blogu. Musí to být opravdu přesné, jinak se layout bude zobrazovat špatně. Samozřejmě věci jako rubriky či výpis článků jsou na vás.


obr
Tipy - Pokud máte dva prohlížeče, doporučuju si v jednom otevřít vzorový layout, dle kterého to budete nastavovat, a teprve v druhém prohlížeči si otevřít blog svůj.
Půjde vám to lépe. A hlavně někdy se stává, pokud pracujete s dvojím nastavením v jednom prohlížeči, že se vám blogy propojí, a když si toho nevšimnete, většinou mi na layoutu něco poničíte, takže pokud máte možnost dvou prohlížečů, vřele doporučuju :)

obr
Upozornění - Pokud na layoutu omylem cokoliv poničíte, dejte mi o tom prosím vědět! Pochopím to a dokonce budu stále milá :) Není problém to opravit, ale jak říkám, musím o tom vědět.


obr
Co se týče ostatní grafiky:

- U drobné grafiky (jako jsou avatary, ikonky, štítky, a takovéto podobné blbinky :D autorská práva nijak nevyžaduju. Je to blbost, s prominutim. Takže na to, na co jsou určené klidně využívejte dle libosti. Budu jedině ráda. Opakuji - na co jsou určené!
= Nekopírovat jako celek, beze zdroje opravdu ne! (to je zas jiná) jestli někde najdu beze zdroje zkopírovanej celej článek s mou grafikou, budu zlá! A ať vás už vůbec nenapadane vydávat za své (to byste mě vážně ranili...... nechtějte mě ranit! Jsem přeci jenom upír. Mstivej :D


obr

Snad ste se nijak nezalekli a budu se těšit na vaše emaily :)

Jsem...

9. srpna 2007 v 12:32 | Cirilla Riannon |  Něco o mě
*článek je v průběhu věků aktualizován*

obr

...Přezdívaná:

- Cirilla Riannon
Proč vlastně Cirilla Riannon? Přezdívka, kterou používám už od svých 11 let, pokládám jí takřka za své vlastní jméno, páč jí už od 11 používám i v reálném životě (i když samozřejmě mi tak říkají jen opravdu blízcí přátelé). Nicméně, hodně pro mne znamená a myslím, že mi vydrží až do důchodu :D
Není to sice jméno, které bych si vymyslela sama. V době rozkvětu mé čtenářské éry Fantasy jsem se absolutně nadchla pro knihy Andrzeje Sapkowskiho o Zaklínači Geraldovi z Rivie, kde jistá Cirilla Fiona Elen Riannon z Cintry :D byla jedna z hlavních postav. Tu postavu jsem zbožňovala a tak netrvala dlouho - jakožto parta fantasáků jsme uspořádaly rituální přejmenování. Proto "Ciri" budu vždy věrná *copak se dá rituálnímu přejmenování vzdorovat!!! :D* Nikoliv, přátele - proti osudu se jít nedá!

- Eruin
Eruin jsem použila pro název adresy tohoto blogu. A i ona má svou skrytou symboliku - Přibližně ve věku, kdy jsem ještě byla povinna školní docházkou, jsem se nadchla pro elštinu a nějaký čas sem se jí i učila. Eruin je v elfském překladu mé vlastní jméno.

...Stará:

Inu, nejsem už blogerka z nejmladších :D
Ale uklidním vás, berlí se ještě podpírat nepotřebuju :D
Je mi 22 let, ale bloguju už přibližně od svých 13. Je neuvěřitelné, že už se internetově publikuju nějakých těch 10 let 8-O No nic... *občas to zaskočí i mne :D * Svůj první blog jsem si tedy založila ve 13 - bylo to na sblogu pod taktovkou seznam.cz. Tam sem vydržela zhruba 1 rok a ve 14 sem přešla na tehdejšího nováčka na trhu blog.cz - v té době měl blog zhruba 100 uživatelů :D Blogovala sem však na jiné adrese, než kterou mám dnes. Fungovala také přibližně rok, totiž do dob, než mi ji administrátoři zrušili :D - Nebudu se tu dušovat, i já jsem si prošla vývojou fázi života, kdy sem rozhodně zcela své výplody nepřidávala. V roce 2006 sem se tudíž přestěhovala SEM - kde mi to vydrželo až do dnešních dnů (a i když je frekvence příspěvků někdy až žalostně nízká, v některých období dokonce nulová - mám svůj blog hrozně ráda, nikdy ho úplně neopustím a vím, že i když tu nějaký čas nebudu, vždy se jednou znovu vrátím :D Já ho totiž opustit nedokážu, ne natrvalo - tvoří významnou část mého života a prostě sem s ním vyrostla. Doslova.

...Ubytovaná:

"Vidím město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká."
Kdeže jsou ty hvězdy!!!? :D

Typické sídlištní panelákové děcko. V Praze jsem se narodila a v Praze taktéž do konce života HNÍT budu. Jsem na téhle betonové džungli životně závislá a když mě někdo hodí, byť jen na chvíli, někam "do přírody" začnou mi selhávat životně důležité funkce :D Asi tak. Vím, že mimo Prahu bych brzo pošla. Neumim jezdit vlakem a v mimopražských jízdních řádech se neorientuju, mimo vyjíždim jen velice zřídka, a to jen v případě, že mě někdo vede "za ručičku" :D Jsem v tomhle ohledu neschopná, ale nikdy jsem to nepotřebovovala - nejsem typ na výlety. A život mezi čtyřma stěnama mi celkem vyhovuje.

obr

...Velký hudební nadšenec:

Na hudbě sem vysoce závislá, nejsem bez ní schopná usnout, chodit po venku, celkově přes den fungovat ani se učit. Hudbu neberu jen jako pouhou hudbu, je to můj životní směr.

Mám svojí vlastní hudbu, která je pro mě nesmírně důležitá (však za celý svůj život, a poslouchala jsem toho po vícero, to nebylo to, co ostatní lidé okolo mne). Teď už mi je to s prominutim vysoce u řiti, ale na základce jsem docela trpěla dost destruktivním nepochopením - proč spolužáci dokázali být tak zlý? Netýkalo se to koneckonců jen hudby, vždycky jsem byla "ta divná".

V mém životě mě především uchvátila hudba japonská. Sem velkej fanda j-rocku a japonské visual kei scény. Nejraději mám asi ten starej dobrej Visual Kei (70.,80.,90.léta), ale je i spousta moderních VK, který mi přirostli k srdci.
Mezi mé oblíbence patří především:
Gackt, Versailles, Malice Mizer, Matenrou opera, D´espers Rai, Buck-Tick, Alice Nine, Kaya, Moi dix mois, HYDE, HIDE, X-Japan, D, L Arc en Ciel, Kalafina atd...

Dalším mým srdíčkovým stylem je hudba korejská (K-Pop). Může se to zdát zvláštní, vzhledem k naprosto protichůdnému žánru Visual kei, nicméně já mám poměrně široké pole zájmu a jsem schopná mít ráda vícero stylů, i když se navzájem někdy drobátko tlučou :D Z K-popu ale rozhodně nejsem schopná poslouchat vše, né všechno se mi líbí a je mi blízké, některé aspekty K-popu vyloženě nemusim.
Oblíbenci: Super Junior, DBSK, F.T.Island, SS501, Park Jungmin, Kim Junsu, JYJ.... zbožňuju OST ke Korejským dramatům ;)

A krom toho jsem metalista :D
Pár favoritů:
- Within Temptation, Epica, After forever, Nightwish, Rhapsody of fire, Apokaliptica, Blind Guardian, Lordi, Sirenia, 30 seconds to Mars, Evanescence, Deathstars, Falconer

V období základní školy jsem však poslouchala především Středověkej a renesanční folk. Všelijaké (a mnohdy velmi smutné) balady. Taky sem dosti ujížděla na Keltské a irské hudbě. Stále tento žánr hudby mám moc ráda, ale aktivně ho už neposlouchám. Jen zřídka, musí na to být vyloženě nálada.
- Asonance, Klíč, Gothart
- Lorena Mckennit, Enya

A co dále...tak Soundtracky přece také nikdy nezklamou :D je příjemné se taky jednou zaposlouchat do čistě instrumentální hudby bez textu, díky níž se můžete znovu přenést do svých oblíbených snímků.

obr

...Konzument filmové a seriálové tvorby

► Obecně se má úchylka dá pojemnovat asijskou konematografií, zbožňuju japonské, korejské a čínské filmy všech žánrů, ale nepohrdnu ani jinými asijskými snímky. Vždycky jsem bývala velký seriálofil - v dobách dřívějších to bylo neustálé ujíždění na amerických seriálech žánru fantasy a scifi (i když i nyní si občas nějaké takové dílko dopřeju), ale od dob vzniku mé asijské úchylky to jsou především seriály asijské, tzv. dorama. Jinak jsem velký milovník Anime (filmů i seriálů) - a pokud to je označené štítkem Yaoi či Shounen-Ai mé nadšení bude dvakrát tak velké :D

Oblíbené Filmy
- Harry Potter, Pán prstenů, Moulin Rouge, Letopisy Narnie, Hvězdné války, X-men, Valmont, Hvězdný prach, Snídaně na Plutu, Crying game
- Klan létajících dýk, Moon child, Žízeň, Tokyo Tower, Secret 2007, A frozen flower, The king and the clown, Nobody Knows.

Oblíbený Seriál
- Čarodějky, Smallvile, Roswell, Buffy-přemožitelka upírů, Ztraceni, Útěk z vězení, Lovci duchů, Hrdinové, Stargate - SGC, SGA, Cesta vzhůru, Walking Death, Hra o trůny

Dorama
- Hana yori dango, My girlfriend is a Gumiho, Hanazakari no kimi tachi e, Bloody Monday, You´re Beautiful, Time Between Dog and Wolf

Herec
- Orlando Bloom, Hayden Christensen, Jared Leto, Jake Gyllenhaal, Colin Firth, Joseph Finnes, Gary Oldman, Heath Ledger
- Takeshi Kaneshiro, Uehara Takuya, Narimiya Hiroki, Lee Jun Gi, Shun Oguri, Ikuta Toma, Geun-seok Jang

Herečka
- Kate Becinsale, Natalia Portman, Michelle Rodriguez, Christna Ricci
- Mao Inoue, Zyi Zhang


obr

...Náruživý čtenář

► Četbě jsem propadla již v útlém věku, a to především fantasy a sci-fi zaměřené. Tak do 18 sem tuhle literatura hltala přímo po tunách. Fantasy četba byla vždy má největší modla, dokázala jsem nad těma knížkama sedět celé dny. Neříkám, že jsem nikdy nečetla i něco jiného - sem tam jsem si přečetla i nějaký ten historický román či psychologické dílko. Ale fantasy bylo rozhodně stěžejní. Zhruba okolo těch 18ti jsem však ve fantasy literatuře značně polevila - na což měla podle mě hlavní vliv jednak absolvování maturitní zkoušky a nedostatek času, ale hlavně přibližně v tomto roce se zrodila již má zmiňovaná posedlost (tehdy ještě pouze) Japonskem - a tím pádem i Anime. Když už čas byl, raději sem ho trávila nalepená u monitoru a vychutnávala si své milované anime hrdiny :D
A jak sem na tom s knížkama dnes - nějaké to fantasy si stále občas dopřeju, krom toho sem začala číst hodně naučné literatury, ehm, o Asii, jak jinak - historické monografie, kulturní aspekty, cestopisy apod.
A pak (nevím do jaké míry se to dá pokládat za literaturu :D ), ale mám vážně hodně ráda Mangu :D - Yaoi a Shounen-Ai, ale i zcela běžné ničím neúchylné kousky.

- Zaměplocha (skorem všechny díly), Pán prstenů, Harry Potter, Zaklínač, Eragon, Knihy magie, Letopisy Narnie, Kroniky Prydainu, Hobit, Kedrigern, Světakraj, Čarodějinice na útěku, Černokněžník, Vznešení mrtvý, Stopařův průvodce po galaxii, Stmívání, Šifra mistra Leonarda.

Spisovatel:
- Terry Pratchet, J.K. Rowlingová, J.R.R. Tolkien, Andrzej Sapkowski, Juraj Červenák, Christopher Paolini, Dan Brown.


obr

...Piják zeleného čaje

znáte nemoc zvanou Matchafílie? Bohužel je tahle choroba docela finančně náročná :D hm, Sencha taky nikdy nezklame a nedávno sem objevila japonský zelený čaj s praženou rýží po kterém se můžu utlouct :D)

...Žrout asijské krmě

Hůlkama dnes jím prakticky už každý ten žvanec (pokud to je alespoň trochu možné) a je mi už vlastně úplně jedno, jestli to je jídlo asijské či nikoliv. Takže takový brambory s kečupem hůlkama, proč ne :D
Obecně trpím již docela pokročilo závislostí na Rejži a Nudlích - když se nad tím zamyslím, tak už skoro nic jiného ani nejím :D Beru je jako každodení a nedílnou součást mého jídelníčku. (Nejlepší je stejně obyčejná vařená rýže s takovema malejma ochucenejma mořskejma řasama - já tomu říkám rejžový jednohubky, po tom bych se utloukla :D Nedílnou součástí je samozřejmě i Onigiri a sem tam si ukuchtim i nějaké to sushi. Kromě jiného. Tak - a zmrzlina s příchutí matcha zeleného čaje! :D

...Černooděnec

...Vampirofilní nadšenec

...OTAKU


Různé

9. srpna 2007 v 7:23 | Cirilla Riannon |  Avatary

Pobertové versus Severus Snape - 2.lay pro vás

8. srpna 2007 v 19:34 | Cirilla Riannon |  + Filmové/knižní
obrázek

Takže layout na téma HP, můj první....myslím. Zbytek naleznet uvnitř. Ta co, Líbí?

Fantasy garden - 1.layout pro vás

8. srpna 2007 v 5:25 | Cirilla Riannon |  + Fantasy
obrázek
Jo opravdu jste se dočkali, můj první lay, který je určen pro vás. Ať už, abyste si ho mohli dát na svůj blog, nebo jen proto, abyste se jím mohli pokochat.
Pachtila jsem se sním celou noc, ale takhle já to dělám vždycky, takže nic nového...
Mno všechno ostatní důležitý, naleznete až tam. Takže tak...
Víte co mě teď napadá, já jak se tak dívám na ten lay, tak si nemůžu pomoct, ale hrozně mě připomíná hobitín - vím že tam žádnej hobit ani nory není :-) ale takovej nádech, ty barvy a prostě na mě tak působí. Taky máte ten dojem???

Pravidla + jak stahovat...

8. srpna 2007 v 4:56 | Cirilla Riannon |  Pravidla + jak stahovat
obrázek
Upozornění: layouty na přání nedělám ! Leda by se tu někdy objevil spešl limitovaný článek s objednávkama, ale zatím nic takového neplánuju ;)
obrázek
- Všechny layouty jsou určeny pro blog.cz
Pravidla - jestli chcete použít nějaký můj layout, je nutné dodržovat následující:
1. Nevydávejte moje layouty za své.
2. Musí být zachován Credits, tj. zápatí se jménem autora.
3. Pokud butete požívat nějaký můj lay, dejte si prosím na blog odkaz na mou osobu ( buď odkaz do menu, či button )
4. Je přísně zakázáno používat jednotlivé části z laye samostatně nebo lay jinak upravovat.

Pokud vám něco nepude, něčemu neporozumíte, či se vám layout nepodaří nastavit tak, jak má vypadat, není problém mi napsat a zeptat se mě .... :)
obrázek
A teď - Co dělat, když si vyberete layout a budete ho chtít použít na svém blogu.
1. Napíšete mi na mail ciriR@seznam.cz
  • A co je důležité do emailu napsat?
- A.) samozřejmě adresu či název layoutu o který máte zájem
- B.) Ale hlavně - adresu blogu, kde ten layout použijete.
2. Já vám pošlu heslo, kterým se dostanete do systému blog.cz
3.
Poté co se přihlásíte a dostanete se tak do zmiňovaného layoutu, si všechno zkopírujete.
V galerii obrázky - pozor! ty ale musíte uložit ve skutečné velikosti.
To uděláte takto: Klikněte na záložku obrázky, objeví se vám tam miniatury těch obrázků. Klikněte na jednu z miniatur a objeví se vám znovu ten obrázek a nad ním bude odkaz, tak klikněte na ten odkaz a objeví se vám ten obrázek v novém okně a ve skutečný velikosti. Teprve odtud si ho uložte do svého PC.
Uložené obrázky si pak samozřejmě nahrajete do svého vlastního nastavení blogu....
Pak záložka nastavení - tam si všechno do puntíku zkopírujete. Stránku, barvy, rozměry, zarovnání - prostě každý ten bod si musíte úplně stejně nastavit i ve vašem blogu. Musí to být opravdu přesné, jinak se layout bude zobrazovat špatně. Samozřejmě věci jako rubriky či výpis článků jsou na vás...
obrázek
obrázek
Tipy - Pokud máte dva prohlížeče, doporučuju si v jednom otevřít vzorový layout, dle kterého to budete nastavovat, a teprve v druhém prohlížeči si otevřít blog svůj.
Půjde vám to lépe. A hlavně někdy se stává, pokud pracujete s dvojím nastavením v jednom prohlížeči, že se vám blogy propojí, a když si toho nevšimnete, většinou mi na layoutu něco poničíte, takže pokud máte možnost dvou prohlížečů, vřele doporučuju :)
obrázek
Upozornění - Pokud na layoutu omylem cokoliv poničíte, dejte mi o tom prosím vědět! Pochopím to a dokonce budu stále milá :) Není problém to opravit, ale jak říkám, musím o tom vědět!
obrázek
Snad ste se nijak nezalekli a budu se těšit na vaše emaily :)